Poradnik

10-07-2021 14:57

Samochód elektryczny na wakacyjny wyjazd. O czym pamiętać?

Czy samochodem elektrycznym można wybrać się w długą wakacyjną podróż? Oczywiście! Nic prostszego! Warto jednak pamiętać o kilku istotnych zasadach, które sprawią, że auta nie będzie trzeba zbyt często ładować.

Czytaj więcej
11-06-2021 10:15

Stacja ładowania samochodu elektrycznego - jak działa?

Zakup samochodu elektrycznego wymaga całkowitej zmiany w podejściu do tankowania. „Tankowanie” energii elektrycznej nie wymaga wypraw na stacje benzynowe. Elektryka można bowiem podpiąć do stacji ładowania wprost na ulicy czy na parkingu w miejscu pracy.

Czytaj więcej
15-05-2021 11:52

Jak dbać o akumulator w hybrydzie?

Czy akumulator należy wykorzystywać maksymalnie, czy tylko wtedy, kiedy to konieczne? Czy w aucie typu „plug-in” można doładowywać baterię, kiedy się chce? Hybrydy wjeżdżają na polskie ulice coraz szerszą ławą, ale nie zawsze wiemy, jak je eksploatować.

Czytaj więcej
12-04-2021 11:29

Przełomowe modele w historii SEAT-a

Wygodne, kompaktowe samochody do codziennego użytku, ale jednak ze sporą dozą sportowych osiągów i emocji. Takie od początku były auta marki Seat. Które z modeli w sposób szczególny zapisały się w historii hiszpańskiej marki?

Czytaj więcej
09-03-2021 10:53

Android Auto vs Apple CarPlay – czym się różnią?

Kiedyś służyły jedynie do prowadzenia rozmów. Dziś stały się wszechstronnymi urządzeniami, które integrują się nawet z samochodami. Mowa o smartfonach. Jak można połączyć telefon z samochodem i co to daje?

Czytaj więcej